Witamy w Biuletynie Informacji Publicznej Centrum Informatyki Resortu Finansów (CIRF).
W tej sekcji udostępniamy informacje o CIRF, wymagane przez prawo wobec podmiotów publicznych.

Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo

Dostępność architektoniczna Radom

Adres: Centrum Informatyki Resortu Finansów, ul. Samorządowa 1, 26-600 Radom

Siedziba CIRF jest przystosowana do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.

Budynek usytuowany jest w dzielnicy Wośniki, w ścisłym centrum strefy handlowo-przemysłowej, otoczony ulicami: Samorządowa, Kielecka (droga krajowa).

Łatwy dojazd od dworca PKP, PKS możliwy jest za pomocą MZDiK linią 13 –  autobusy są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Docelowym przystankiem jest Samorządowa 01

Wejście do siedziby CIRF znajduje się od strony ul. Samorządowej, jest to jedyne wejście dla interesantów. Przy wejściu znajduje się jedna z kilku strażnic służby ochrony. W strażnicy możemy otrzymać przepustkę jak również uzyskać niezbędne informacje o zasadach panujących w CIRF. Po otrzymaniu przepustki czekamy na przyjście naszego opiekuna odpowiadającego za nasz pobyt.

Na terenie znajdują się 2 parkingi na każdym z nich jest wydzielone 2 miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Drzwi wejściowe i podjazdy do budynków są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników CIRF przy wejściu do budynku po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – tel.48 367 36 00 

W budynkach nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Korytarze w budynkach mają szerokość min. 150 cm, co umożliwia bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach.

Windy w budynkach posiadają funkcje dostosowania do przewozu osób z trudnościami w poruszaniu się 

Toalety w budynkach są przystosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach (na każdej kondygnacji jest toaleta).

W budynkach znajdują się sale konferencyjne które są dostosowane dla osób poruszających się na wózku

Do budynków A i B można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dostępność architektoniczna Warszawa

Adres biura: Ministerstwo Finansów, ul. Świętokrzyska 12, 00-916 Warszawa

Gmach Ministerstwa jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.

Budynek usytuowany jest w dzielnicy Śródmieście, w ścisłym centrum Warszawy, otoczony ulicami: Świętokrzyską, Czackiego i Traugutta.

Do Ministerstwa można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.

Łatwy dojazd możliwy jest metrem linią M2 – przystanek: Nowy Świat Uniwersytet lub autobusem – przystanek: Nowy Świat 02.

Najłatwiej dotrzeć do wejścia głównego budynku Ministerstwa – poprzez dziedziniec – który usytuowany jest od strony ul. Świętokrzyskiej. Po obydwu stronach dziedzińca znajdują się chodniki prowadzące do budynku. Są one usytuowane prostopadle do ul. Świętokrzyskiej. Nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących.

Na terenie dziedzińca od strony ul. Świętokrzyskiej funkcjonuje parking, na którym po prawej stronie wydzielone i oznaczone są 2 miejsca postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych (wjazd na parking i skorzystanie z możliwości parkowania na tych miejscach wymaga uprzedniego uzgodnienia).

Przed schodami do wejścia głównego od ul. Świętokrzyskiej po prawej stronie znajduje się podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową wyposażony w poręcz.

Drzwi wejściowe do gmachu są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników Ministerstwa przy wejściu do budynku po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – tel. 22 694 52 72

Po wejściu do budynku po prawej stronie od wejścia głównego znajduje się recepcja. Można w niej uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku i o dostępnych usługach wsparcia. W Ministerstwie obowiązuje zasada, że pracownicy osobiście odbierają z recepcji umówionych gości i klientów urzędu.

Dalsze przejście zabezpieczone jest bramkami z kontrolą dostępu, przez które może przejechać osoba na wózku, a następnie poruszać się swobodnie po budynku –  korytarzem w lewo lub w prawo. Za bramkami po prawej stronie znajduje się szatnia. Na końcu korytarzy znajdują się przeszklone drzwi, a za nimi dalsze części budynku.

Schody (rozpoczęcie i zakończenie) oznakowane są kolorem kontrastowym.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Korytarze w budynku mają szerokość min. 150 cm, co umożliwia bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach.

Windy w budynku posiadają funkcje dostosowania do przewozu osób z trudnościami w poruszaniu się (najwięcej funkcji dostosowania ma winda w bloku F).

Toalety w bloku G od strony bloku F (od parteru do IV piętra) przystosowane do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Informacja o lokalizacji bloku F i G znajduje się w recepcji. Na terenie budynku znajdują się również oznaczenia poszczególnych części gmachu i informacje, które ułatwią poruszanie się po nim i umożliwią odnalezienie poszukiwanego pomieszczenia.

W budynku znajdują się sale konferencyjne do organizacji wydarzeń przeznaczonych dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, m.in. sala wyposażona w 2 kabiny dla tłumaczy (tłumaczenia symultaniczne), które mogą być również wykorzystywane do innych celów np. audiodeskrypcji. W Ministerstwie nie ma pętli indukcyjnych.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Informacje o publikacji dokumentu
Dane utworzenia
Dane ostatniej modyfikacji