«Powrót

Piotr Patroński – Dyrektor Centrum Informatyki Resortu Finansów

Piotr Patroński – Dyrektor Centrum Informatyki Resortu Finansów

Piotr Patroński – Dyrektor Centrum Informatyki Resortu Finansów

Piotr Patroński – od 1 stycznia 2021 r. pełni funkcję Dyrektora Centrum Informatyki Resortu Finansów.

Doświadczony manager IT od wielu lat związany z sektorem finansowym. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Szkoły Głównej Handlowej oraz Collegium Humanum.

Swoją karierę rozpoczynał w jednej z największych firm consultingowych, gdzie realizował prace związane z wdrażaniem systemów bankowych w kilku instytucjach finansowych. Realizował projekty zarówno w Polsce jak i za granicą.

Kierował wieloosobowymi zespołami IT realizującymi prace rozwojowe, wdrożeniowe i utrzymaniowe. Pełnił kluczowe role w fuzjach instytucji finansowych. Swoje doświadczenie budował między innymi podczas realizacji strategicznych projektów wdrażających najnowocześniejsze rozwiązania dla systemów rozliczeniowych, backoffice'owych oraz automatyzujących przetwarzania. Współpracował z wiodącymi dostawcami rozwiązań informatycznych oraz największymi firmami consultingowymi. Współpracował w międzynarodowych i rozproszonych geograficznie zespołach projektowych..

W latach 2017 – 2020 pełnił rolę Dyrektora Departamentu w Ministerstwie Finansów, gdzie odpowiadał za rozwój i utrzymanie aplikacji Ministerstwa oraz Resortu Finansów.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 31.12.2020 Data publikacji: 31.12.2020 14:58 Data ostatniej modyfikacji: 01.01.2021 19:15
Autor: Mirosław Chabora Osoba publikująca: Mirosław Chabora Osoba modyfikująca: Mirosław Chabora